Slovensko v novodobej histórii postihlo niekoľko veľkých nešťastí a veľkých katastrof či už prírodných alebo spôsobených ľuďmi. Uvádzam stručný prehľad od roku 1945.
Rok 1945 – zánik Slovenského štátu porážkou totalitného režimu – opätovné začlenenie Slovenska do Československa.
Rok 1948 – Vitezny Únor – import českej komunistickej ideológie na Slovensko. Pre Slovensko najväčšia katastrofa v dejinách , nástup absolútnej totality ,riadenej Gottwaldom z pražského centra. Likvidácia slovenskej inteligencie, partizánov, kláštorov, začiatok vykonštruovaných politických procesov. Procesy s takzvanými burzoaznymi nacionalistami na čele s Clementisom /popravený/. Mnohí boli popravení, odsúdení na dlhoročné tresty. Procesy s partizánmi popravený Zingor a spol. Kolaboranti v KSS ochotne, v mene komunistickej ideológie , plnili príkazy z Prahy. Tieto politické procesy proti nevinným ľuďom, trvali az do Gottwaldovej smrti v r.1953. Koloniálna politika českého centra trvala, až do roku 1990, kedy vzniká CSFR.
Rok 1968 – krátke obdobie relatívnej slobody Dubcekovej éry, prerušil vpád vojsk Varšavskej zmluvy.
Rok 1956 – pád lavíny v Tatrách 16 mŕtvych
Rok -1965 -povoden na juhu Slovenska, katastrofálne záplavy od Cilistova až po Komárno, Boli obrovské materiálne škody, bez obetí na životoch
Rok – 1966 pád bulharského lietadla v Malých Karpatoch – 88 mŕtvych
Rok – 1974 pád lavíny v Tatrách, 12 mŕtvych
Rok – 1976 pád lietadla na Zlatých pieskoch, 76 obetí
Rok – 1978 vykoľajenie električky v Košiciach – 10 obetí
Rok – 1989 pad komunistickej diktatúry v Československu, Demokracia a sloboda.
Rok –1993 vznik Slovenskej republiky, Slovensko konečne slobodné , demokratické, bez cudzej nadvlády. Nikto však netuší aká katastrofa ho ešte len čaká.. Privatizácia vytvoreného majetku za socializmu, totálna rozkladacka za Meciara, pokračovala v ešte väčšom merítku počas vlády Dzurindu.Nastala deštrukcia všetkých odvetví hospodárstva štátu. Priemysel, poľnohospodárstvo, zdravotníctvo školstvo, sociálny systém, bezpečnostné zložky boli na pokraji kolapsu. Nárast kriminality, vznik zločineckých mafiánskych skupín a nárast korupcie na všetkých úrovniach riadenia štátu. Korupciu nezastavili ani Ficove vlády.
Rok -1998 lokálna povodeň v Jarovniciach s katastrofálnymi následkami , 50 mŕtvych
Rok -2003 havária autobusu v Uhornej, 12 obetí
Rok 2004 veterná smršť v Tatrách, Totálne zničený les na ploche 13 na, jedna obeť najväčšia prírodná katastrofa vo Vysokých Tatrách.
Rok 2004. Vstup Slovenska do EU a NATO. Slovensko dobrovoľne odovzdalo obranu štátu NATu. Vstup do EÚ tiež oslabil zvrchovanosť štátu, vzhľadom na nadradenostou zákonov EÚ nad zákonmi SR.
Rok – 2006 pád vojenského lietadla v Maďarsku, Hejce, 42 obetí
Rok – 2007 výbuch municneho skladu v Novakoch, 8 obetí
Rok – 2008 veľké nešťastie pri havárii autobusu so slovenskými turistami v Chorvátsku, 16 obetí
Rok – 2009 veľké banské nešťastie v Handlovej,, 20 obetí baníkov a zachranarov
Rok – 2014 prezidentom SR, sa stal Andrej Kiska, skutočná katastrofa pre Slovensko. Kiska nehajil záujmy Slovenska, práve naopak pri cestách v zahraničí sa o Slovensku vyjadroval negatívne. Na podnet doteraz neznámeho statočného občana sa zistilo, že je daňovým podvodníkom a členom zločineckej organizovej skupiny, tzv.pozemkovej mafie.
Rok -2019 veľké nešťastie v Hrnciarovciach pri Nitre, pri zrážke autobusu s nákladným autom zahynulo 12 mladých ľudí
Rok 2019 prezidentské voľby, Prezidentom sa stala Zuzana Caputova, podporovaná liberálnym stranami, nadáciam financované neznámymi zahraničnými zdrojmi a výraznými českými protislovenskymi živlami /Zantovsky, Vondra/. Zatiaľ je to malé nešťastie pre Slovensko, ale už pomaly odkrýva svoju tvár..
Rok 2020 parlamentné voľby SR, víťaz volieb Olano, predseda vlády SR Igor Matovič. Neočakávaný výsledok volieb. „Zvláštne“ osobné a charakterové vlastnosti Igora Matoviča, ako aj odborná nespôsobilost niektorých členov vlády, napr. Sulika, Grohlicha, Remisovej Krajniaka a ďalší, signalizujú, obrovskú katastrofu pre občanov Slovenska. Nasvedčujú tomu hneď prvé kroky vlády, poznamenane obrovským chaosom pri riešení pandémia, sprevádzané často protichodnými rozhodnutiami, nerozhodnostou a nespolupracou jednotlivých rezortov.
Treba len dúfať, že to nebude cunami ako pred rokmi v Ázii.
ja som bol aj na nášup... ...
Podľa toho, čo si popísal a ja stihla prečítať... ...
oj daleko, oj daleko.. ...
on verí ficovi ... však tam nič nie je .... ...
Kde si ty bol v ten tvoj "Boží deň " ...
Celá debata | RSS tejto debaty